| Type | Brass Padlock |
|---|---|
| Thickness | Thick |
| Sizes | 20-70mm |
| Body Material | Brass |
| Core Material | Brass |
| Packaging Details | SMALL BOX, GIFT BOX, BLISTER CARD PACKAGING |
|---|---|
| Delivery Time | 35~45DAYS |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 500000PCS/MONTH |
| Place of Origin | CHINA |
| Type | Brass Padlock |
|---|---|
| Thickness | Medium Thick |
| Sizes | 20-70mm |
| Body Material | Brass |
| Core Material | Brass |
| Type | Stainless Steel Padlock |
|---|---|
| Sizes | 30-60mm |
| Body Material | 304 Stainless Steel |
| Core Material | Brass |
| Lock Beam | 304 Stainless Steel |
| Type | Iron Padlock |
|---|---|
| Sizes | 40-70mm |
| Material | Iron |
| Key Type | Atomic Key |
| Packaging Details | BLISTER CARD PACKING |
| Type | Iron Padlock |
|---|---|
| Thickness | Thick |
| Sizes | 20-75mm |
| Material | Iron |
| Color | Black, Grey |
| Type | Iron Padlock |
|---|---|
| Sizes | 74-94mm |
| Material | Iron |
| Shape | Rectangular |
| Finish | Matt Nickel Plated |
| Type | Combination Padlock |
|---|---|
| Material | Brass |
| Digit | 3 Digit, 4 Digit |
| Lock Type | Password Combination |
| Packaging Details | BLISTER CARD PACKING |
| Type | Iron Padlock |
|---|---|
| Sizes | 40-70mm |
| Material | Iron |
| Lock Beam | Wrapped Beam |
| Key Type | Atomic Key |
| Type | Iron Padlock |
|---|---|
| Sizes | 40-70mm |
| Material | Iron |
| Feature | Heavy Duty Atomic |
| Target Market | Bangladesh |